Buhl Razbije Urok: Svetovni Prvak V Laserju

Anonim

Trenutki, ko sta se Philipp Buhl in državni trener Alex Schlonski objela po prečkanju ciljne črte na dvanajsti in zadnji dirki svetovnega prvenstva v laserju v Melbournu, ne bodo kmalu pozabljena. "Nisem pričakoval, da bo Philipp tako šel skozi streho. Tu smo dobro trenirali in zagotovo smo imeli v mislih medaljo, a ta predstava je preprosto neverjetna," je dejal Schlonski, nekdaj sam laserski jadralec svetovnega razreda. Nevihta na vrhu Philippa Buhla je trajala sedem let po osvojitvi prve bronaste medalje leta 2013. Zdaj je pred Melbournom Down Under napisal poglavje nemške zgodovine jadranja z zlatom svetovnega pokala. Prvič v 46-letni zgodovini svetovnega pokala olimpijskega razreda laser, ki poteka od leta 1996, je naslov osvojil nemški krmar. Buhl je bil v svoji karieri že večkrat blizu s srebrom svetovnega pokala leta 2015 in drugim bronom leta 2018. Zdaj je končno uspešno osvojil enega od dveh vrhov sanj. Allgäuer se trenutka prehoda ciljne črte spominja takole: "To je bilo samo popolno notranje zadovoljstvo."

Philipp Buhl o seriji svetovnega pokala v svojem življenju

Lasersko svetovno prvenstvo 2020

Odlična trojka: svetovni prvak Philipp Buhl s partnerjem za trening Nikom Aaronom Willimom (r.) In državnim trenerjem Alexom Schlonskim

Laser Worlds 2020 ob Melbournu

Philipp Buhl je bil celo na poti kot lovec naslovov teden dni predvolilnik lovcev v Avstraliji. Ta stalni pritisk je zdržal in zlato osvojil za dvanajst točk

Philipp Buhl na svetovnem pokalu v zalivu Phillip

30-letnik iz Sonthofena si je naslov zagotovil z izjemnim poljem 124 čolnov iz 44 držav z eno samo dirko. Z drugimi besedami, z impresivno serijo 4, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 2, 5, 6 in 10 je že pridobil potrebno prednost pred Avstralcem Mattom Wearnom, ki je bil podprvak tretjič zapored. Z novim močnim četrtim mestom na dvanajsti in zadnji dirki je Buhl popolnil svoje svetovno prvenstvo Galdann. V zadnji izjavi je bil dvanajst točk pred Mattom Wearnom, ki je nemškemu tekmecu pošteno čestital: "Philipp je res dobro opravil in dobro jadral. Zaslužil si je ta naslov." Tretje mesto je pripadlo Hrvatu Tončiju Stipanoviču.

Uspešni igralec nemške jadralne reprezentance je s svojim triumfom ustoličil ne le močne vojske avstralskih jadralcev na domačem območju, temveč tudi celotno svetovno elito. Poraženi je bil tudi olimpijski prvak iz Brazilije Robert Scheidt, ki pa se zaradi lanskega povratka ni mogel spoprijeti s to ne samo, ampak predvsem serijo z močnim vetrom, seriji se je moral zaradi bolezni odreči in končal na 42. mestu. Buhl je dejal: "V čast mi je pluti na polju z Robertom Scheidtom. In če je malo manj vetra, je zelo hitro spet. Ko sem bil star 15 let, sem ga imel v šolski mapi, potem sem ga prvič videl na jadranju, v nekem trenutku mu je bilo prvič dovoljeno tekmovati proti njemu, zdaj pa je moje ime na skodelici, na kateri je devet njegovih. " Z naslovom je Buhl tudi rokavico vrgel v olimpijski obroč. Kot svetovni prvak bo na svoji drugi olimpijski regati na japonskem območju Enoshim okrepljen in "nekoliko bolj sproščen", tako da bo lahko obkljukal neuspešno olimpijsko premiero leta 2016.

Na območju svetovnega pokala ob Melbournu je bil Philipp Buhl v svojem elementu

Na drugi strani Phillip Baya, ki ga krmar DSV Buhl to nedeljo ni poimenoval le, se je z njim razveselil njegov jadralni prijatelj in klubski kolega NRV Erik Heil. Heil je prejšnji dan v istem zalivu s Thomasom Plößelom osvojil bron na svetovnem prvenstvu 49er. V preteklosti je z Buhlom pogosto govoril o Tomu Slingsbyju in Nathanu Outteridgeu, ki sta njuna vzornika. Avstralca sta leta 2012 osvojila olimpijsko zlato - Slingsby v laserju, Outteridge z Iainom Jensenom v 49erju. Vrhunski nemški jadralci si prizadevajo tudi za naslednjo nevihto na vrhu. "Veliko bolj sem vesel Buhlijevega zlata kot naše bronaste medalje. V tem je stvar!" Je dejal Erik Heil iz Geelonga. Zaključek Buhla: "Nekajkrat sem se zelo približal naslovu. Neverjetno težko je zmagati. Mislim, da je osvojiti naslov svetovnega prvaka najtežje v razredu laserja. Preprosto vesel sem."

Avstralec Matt Wearn: Najboljši jadralec z močnim vetrom v sezoni 2019 je že tretjič zapored postal vice svetovni prvak

Čestitke za novega kralja laserskega razreda niso bile bogate le v nedeljo zjutraj zaradi premaganega tekmovanja v jadralnem klubu Sandringham; mnogi so prišli tudi od doma. Najuspešnejši nemški jadralec Jochen Schümann je čestital novemu svetovnemu prvaku v laserju s treningov na Mallorci: "Naslov je super kul in zaslužen. V vetru je očitno najboljši! To mu bo dalo samozavest za vse ostalo. Dobra potrditev stalnega delo. Zdaj še naslednji korak. Končno imamo dva resnična kandidata za medaljo v laserju in spet v 49erju! " Generalni direktor NRV Klaus Lahme je dejal: "To je verjetno najuspešnejši teden za NRV in olimpijsko ekipo NRV z dvema medaljama v dveh dneh in naslovom svetovnega prvaka. Še posebej me navdušuje suverenost, s katero je Philipp osvojil to svetovno prvenstvo."

Buhl upa, da bo njegov uspeh navdihnil jadranje v tej državi: "Tu nihče ni verjel, da lahko zmagamo. Z medaljama, ki sta jih Erik Heil in Thomas Plößel pred kratkim osvojila na svetovnem prvenstvu 49er ta konec tedna, dokazujemo, kaj je mogoče." Roland Gäbler, dobitnik olimpijske bronaste medalje leta 2000, je dejal: "Samo tisti, ki imajo vztrajnost, lahko dosežejo velike stvari. Filipov profesionalni odnos in vztrajnost sta zgledna in navdihujoča." Nekdanji smučarski dirkač Buhl, ki je odraščal v Allgäuu, se je zanata v jadralnem klubu Alpsee-Immenstadt na Großer Alpseeju učil od svojega očeta Friedela Buhla na Letečem Nizozemcu. Naslov posveti svoji družini, partnerjem in spremljevalcem: "Zdi se mi velik privilegij, če se lahko na tej ravni ukvarjam s tekmovalnim športom in se mučim za uspeh. Zahvaljujem se tistim, ki mi to omogočajo. Najprej in predvsem moj oče."

Svetovno prvenstvo v jadranju Aarhus 2018

Philipp Buhl in njegov trener Alex Schlonski sta bila navdušena nad težko osvojeno bronasto medaljo svetovnega pokala v Aarhusu leta 2018. Buhl je bron zdaj spremenil v zlato