Paraolimpijske Igre So Se Začele

Kazalo:

Anonim

Po dolgem petkovem večeru na olimpijskem stadionu v Atenah, kjer je nemški delegacijo vodil mornar iz Kiela Heiko Kröger, je bilo v soboto prvič. V najboljših vetrovnih razmerah so vzleteli tako sonarni trikolesniki kot tudi 2.4mR mornarji z eno roko.

V enojnih čolnih 2,4 mR je bil Francoz Damien Seguin v vrhunski formi. Že od začetka je bil dvakrat v vodstvu in tam ostal do cilja. Heiko Kröger je končal na drugem in četrtem mestu in je zdaj na drugem mestu. Deli ga z Američanom Thomasom Brownom, ki je prav tako enkrat zasedel četrto in drugo mesto

Pluli smo pri Meltemiju, ki je bil sprva napovedan z vetrom do 30 vozlov. Pravzaprav je bil le do 20 vozlov. Kljub temu je bil začetek serije 2.4 prestavljen za eno uro.

Kröger je dobro začel na prvi dirki in bil takoj na drugem mestu. Potem pa se je veter okrepil do 25 stopinj, Kieler je zdrsnil nazaj na položaj štiri. Šele na zadnjem križu se je uspel vrniti na drugo mesto.

V drugem štartu se Kröger ni mogel ločiti od konkurence. Vmes se je med samo dirko uspel povzpeti na tretje mesto. Vendar ga je spin na zadnjem križu potisnil nazaj na četrto mesto. Kröger: "Proga je bila izredno podzemna in posledično je nekaj vrtljajev močno zadelo malo pred bojo. S svojimi dosedanjimi začetki sem zelo zadovoljen."

Damienova prva dva mesta Krögerja ne bi spravila živčnega. Po uspehu v Sydneyju je Kieler spet vroč favorit za zlato na teh paraolimpijskih igrah.

Z nemškega vidika je pri sonarjih šlo manj dobro. Berlinac Jens Kroker je s svojo posadko na obeh tekmah dosegel le precej razočarajoče deveto mesto. V razredu sonarjev je prvi dan tekmovanja prevladovala ekipa iz Izraela z Drorjem Cohenom kot krmarjem. Izraelci so dvakrat zasedli prvo mesto.