Teden Travemuender Je Na Splošno Dobro Potekal

Anonim

Jan von der Bank je postal svetovni prvak, Hunger / Jess je osvojila nemški naslov 505, jadralci pa so kronali svoje prvake.

116. teden Travemuende se je po desetih dneh končal s pozitivnim rezultatom z 807 čolni in 3000 jadralci iz 18 držav v 33 razredih. Med tednom jadranja je obmorsko letovišče obiskalo skoraj milijon gledalcev. Dr. Claus-Dieter Stolze, generalni direktor podjetja Travemünder-Woche-GmbH, je bil z izidom zelo zadovoljen. 58-letnik je za YACHT povedal, da so bili številni protesti proti organizatorjem le med debelimi ladjami, ker marsikaj preprosto ni bilo jasno oblikovano.

Vsekakor je bil glavni poudarek na nastopu nemških jadralcev na svetovnem prvenstvu Contender. Ko se je ob koncu letošnjega zmagovalca Kiel Weeka Jan von der Bank postavil na najvišje stopničke pred petkratnim svetovnim prvakom iz Italije AdriBonezzijem, je bil svet vsaj z nemškega vidika v redu.

Dva mornarja iz razreda 505, dr. Wolfgang Hunger in Holger Jess, ki sta bila med tednom v Kielu druga za Hamburžanoma Lehmannom / Schölerjem, sta izpolnila svojo vlogo favorita, obrnila mize pred Travemünde in osvojila naslov DM.

Dirke v zalivu Lübeck je spremljal velikanski podporni program. Čisto športno gledano so se župani poskusili v ameriških pokalih proti upravnikom okrožij med regato Rotspon. Vsaj tu so imeli župani boljši konec zase.

Zadnji dan se je zgodila spektakularna nesreča med klasičnim avtomobilskim regatom pokala Niederegger v bližini plovne poti Travemünder. 22 metrov dolg "De Hoop" se je v sunku 7 do 8 sil vetra prevrnil, napolnil in potonil. Le jambori so štrleli nekoliko iz vode. Šestčlanska posadka se je rešila groze in mokrih oblačil.