Naslov Svetovnega Prvaka IMS 600 V Kategoriji "Movistar"

Anonim
Image
Image

Svetovni prvak IMS 600 "Movistar"

Rolex Baltic Week je v četrtek praznoval svetovnega prvaka IMS 600 2005. Naslov je pripadel Grand Soleil 42 "Movistar" s špansko-italijansko ekipo pod vodstvom lastnika iz Trsta Lorenza Bressanija in krmarja Pedra Camposa (Madrid).

Norvežan "Al Cap One III" Einarja Sissenerja (Oslo) je bil na zadnji dirki diskvalificiran zaradi kršitve prednosti poti in izgubil naslov. Ista usoda je doletela tudi Thetjeja Anckerja iz Kappelna: s svojim Luffe 43 "Transit Express" je najprej zajadral na stopničke, a je bil tudi sam diskvalificiran. "Bronasti" je nato tik pred naslednjimi petimi čolni odšel k "Hanzeatskemu Lloydu" Christiana Plumpa iz Bremena. Hamburžan Harm Müller-Spreer očitno prednjači z Markusom Wieserjem in Thomasom Auracherjem na svetovnem prvenstvu v zmajih.

Jadralci IMS-600 so nestrpno čakali pred regatnim uradom v Neustädter ancorMarin na uradni končni rezultat. Olajšanje je prišlo ob 20.55 - z grenkimi tabletami za "Al Cap One III" in "Transit Express". Španci so našteli številne priče, ki so videle kritični incident na križišču predzadnje dirke. Njen jadralni junak Campos je situacijo razložil: "Plovili smo s prednostjo po desni lestvici, ko so se nam Norvežani približali na trku. Morali smo zaviti, sicer bi strmoglavil." Mednarodna žirija je to razumela enako in je dnevno zmago "Al Cap One III" pretvorila v "DSQ". Dragocena ročna ura Rolex modela Oyster Perpetual Date je šla od Baltskega morja do Sredozemskega morja.

Odločitev o tretjem mestu je bila britev tanka. Ekipa presenečenja iz "Transit Express" je na koncu "Hanseatic Lloyda" zgrešila četrtino, ki je v zadnji sekundi več kot z veseljem stopila na stopničke. "Dan prej, ko smo bili diskvalificirani. Zdaj je to zadelo druge," pravi krmar Albert Schweitzer, "odločitve so vedno zelo tesne, tudi na vodi." Finale z močjo vetra od pet do šest je bil popolnoma vreden svetovnega prvenstva. Schweitzer: "Naslov smo že zaigrali na dolge razdalje."

Enako je storila "L + M Hispaniola" iz Horsta Manna iz Kiela. Ekipa je navdušila na desetih kratkih dirkah. Toda v zaključnem računu je bilo le še četrtino točke za četrto le do pete, pol točke pred "Ocean Warrior" (Sverre Valeur / Norveška) in hamburško "Moonshine" Matthiasa Müllerja von Blumencrona, ki je bil drugi dolga pot je bila. "Naše stare ladje Rodman 42 nismo mogli več optimizirati," je pojasnil krmar Nils Heyde iz "L + M Hispaniola", "a taktična napaka na dolgi razdalji je bila na koncu odločilna."

Na svetovnem prvenstvu Hanseatic Lloyd Dragon je trio Harm Müller-Spreer / Markus Wieser / Thomas Auracher z dvema četrtima mestoma ubranil skupno vodstvo. Po treh dirkah je hamburški krmar edini, ki je objavil tri najboljše uvrstitve. Najtežji zasledovalec je branilec naslova Vincent Hoesch iz Rimstinga, ki zaostaja 17 točk za Harrom Kniffkundom Maxom Scheibmaierjem. "Po uvrstitvi na 15. mesto na začetku je bil dan v zelenici," je dejal Hoesch.

Izkoristil je 20-odstotno kazen zmagovalca dneva na tretji dirki Thomasa Andersena iz Danske. Že v prvem poskusu je že zgodaj začel, preden je bilo celotno igrišče poklicano nazaj. Dvakratna olimpijska medalja Ulli Libor iz Frei-Laubersheima se je s posadko Gunnarjem Bahrom (Berlin) in Janom Schoepejem (Cuxhaven) povzpela na peto mesto. "Na žalost smo na koncu prešli z drugega na šesto mesto," je poročal Libor o mokrem in hladnem, a prijetem dnevu dirkanja.

Rezultati Rolex Baltic Week v četrtek, 24. avgusta 2005

Svetovno prvenstvo IMS 600Končni rezultat po dvanajstih dirkah:1. Movistar, Pedro Campos (Madrid / Španija) 41,5 točke; 2. Al Cap One III, Einar Sissener (Oslo / Norveška) 49; 2.; 3. Hanzeatski Lloyd, Christian Plump (Bremen) 74,25; 4. Transit Express, Thetje Ancker (Kappeln) 74,5; 5. L + M Hispaniola, Horst Mann (Kiel) 74,75; 6. Ocean Warrior, Sverre Valeur (Bergen / Norveška) 75,25; 7. Moonshine, Matthias Muller von Blumencron (Hamburg) 76, 1875; 8. Hagstroemer, GuttJohannsen (Saltsjöbaden / Švedska) 77,5; 9. Abraxas, Eivind Haugan (Nesbru / Norveška) 80,25; 10. Chemate³, Peter de Ridder (Nizozemska) 82.5